Ma egy különleges cikkel igyekszem kedveskedni Nektek. Egy komoly szakembert fogok kérdezni a LPG kezelés technikai részéről, magukról a gépekről, és az ő véleményéről. Mivel Attila már 8 éve ilyen gépek szerelésével és vizsgálatával foglalkozik, ezért keresve sem találnánk nála szakavatottabb embert, talán meg is kérdezhetnék. Vágjunk is bele!
Szia Attila!
Köszönöm, hogy elfogadtad a felkérést erre a mini interjúra. Mesélj kicsit magadról, és hogy hogyan kerültél kapcsolatba az LPG gépekkel?
2012-ben, amikor újraszerveződött LPG kizárólagos Magyarországi disztribúciója, akkor kért fel a cég vezetője, hogy legyek idehaza ezeknek a gépeknek a szervizese. Az alapszakmám géplakatos, de szereztem okleveles gépész üzemmérnöki diplomát is, így igazán örömmel vettem a felkérést. Ebben az évben, majd 4 évvel később ismét a franciaországi LPG gyárban a francia fejlesztő mérnököktől tanultam meg a gépek működését, karbantartását, ismerkedtem meg az új generációs berendezések sajátosságaival. Azóta is ezzel foglalkozom.
Alapból mit gondolsz az LPG kezelésről, technikájáról?
Az LPG kezelésekről a legfontosabb, amit tudni kell, 100 %-ig természetes, noninvazív, azaz a bőrbe történő behatolás mentes kezelés. A kezelések úgy történnek, hogy az LPG kezelőfejek egy szabályozott vákuumerővel megemelik a kezelendő kötőszövetet, majd testkezelés esetében görgőkkel, arckezelés, dekoltázs és kezek kezelése esetében un. rezgő szárnyakkal masszírozzák, stimulálják ezeket a területeket. Talán egy kicsit a köpölyözés és masszázs ötvözetéhez lehet a leginkább hasonlítani.
Mi a véleményed jelentős különbségek vannak az LPG géptípusok között?
Természetesen 1986-óta -amikor elkészült az első LPG berendezés-, komoly fejlődésen ment keresztül. Igazodva a kor és a tudomány fejlődésének követelményeihez, a gép típusok is folyamatosan megújultak. Az LPG mindig nagy hangsúlyt fektetett arra, hogy a fejlesztések révén megtartsa felső kategóriás helyét a szépségiparban és egyes típusokkal a rehabilitáció terén még az orvosi szekcióban is.
Az első generációs gépek kezelőfejében még lánckerékkel forgatták meg a kezelőgörgőket. Nagy áttörés volt, amikor a 2000-es években cserélhető görgős talpakkal, un. Keymodule egységekkel látták el az újabb gépeket. Itt már a görgők belsejébe önálló motorokat építettek, így lehető vált a görgők független forgásiránya. Ezzel a megoldással, sokkal hatékonyabbak lettek a kezelések.
Ez a forradalmi újítás egy teljesen új kezelési protokollt is hozott és olyannyira komoly eredményeket produkált, hogy ezen nem is változtattak az újabb típusoknál sem. Hazánkban üzemelő legújabb típusú berendezések is mind ezt a technológiát alkalmazzák.
Ez érdekes, és hogyan fejlődött tovább?
A következő nagy ugrás az volt, amikor a vákuum termelését szolgáló egységet korszerűsítették és a legújabb generációs gépeket már az új, dugattyús vákuummotorokkal szerelték fel. Ennek a motor típusnak sokkal kisebb a szervizigénye, csendesebbek és a kezelésekhez előírt 700 mB vákuum helyett akár 800-900 mB vákuumot képesek előállítani, így mintegy erőtartalékot képezve. A korábbi konstrukciók a 700-750 mB vákuum előállításra voltak alkalmasak, amelyek a kezelésekhez szükségesek. Ezzel a fejlesztéssel egy időben történt a design váltás is. Akkor kapták meg az új gépek a modern külsőt, a színes érintőképernyős kijelzőt és a kezelők dolgát megkönnyítő kezelések manővereit is mutató ábrákat. Végezetül az utolsó fejlesztést ezeknél a gépeknél az arckezelő egységet is motorizálták. Ezzel stabilizálták ezeknek a kezeléseknek a sikerét. A korábbi gépeknél a kezelőfej és az arcbőr között keletkező vákuum késztette mozgásra a stimulálást végző szárnyakat, ezáltal minden eredmény a kezelő ügyességétől függött. Ha nem megfelelő szögben vezette az arckezelő egységet, akkor előfordulhatott, hogy nem jött létre a megfelelő vákuum, ami a szárnyak megmozdításához szükséges lett volna. A motorizált arckezelő fej ezt a hibalehetőséget zárta ki.
Így jutottunk el a mai legmodernebb LPG berendezésekhez. Az újabb generációs gépek már a dugattyús vákuummotorral, nagyobb kezelőfejekkel, motorizált arckezelő fejekkel dolgoznak. Ezek az újítások biztosítják, hogy azonos idő alatt nagyobb teljesítménnyel, nagyobb felületet képesek kezelni. Összességében az a tény leszögezhető, hogy a jelenleg üzemelő LPG berendezések mindegyike alkalmas a szépségipari trendek által támasztott magas szintű eredmények elérésére.
Tehát azt mondod, hogy itt is, mint a Forma 1-ben az emberi tényező jelenthet igazán jelentős különbséget?
Az igazi siker eléréséhez igazából három dolog szükséges. Először kell egy jó LPG berendezés. Mint azt fentebb megbeszéltük ez adott. Másodsorban meg kell említenem, hogy az eredmény szempontjából fontos az is, hogy a vendég betartsa a kezelő által az állapotfelmérés során meghatározottakat. Nem kell megijedni, nem nagy dolgok ezek, csak egy kicsi odafigyelés az étkezésekre, a folyadékbevitelre és így tovább. Végül, de talán az első helyen kellett volna szólnom róla, nagyon fontos a jól képzett kezelő. Ezért előírás is, hogy csak Franciaországban végzett oktatók által kiképzett kezelők végezhetnek LPG kezeléseket. Ha ez a három feltétel adott garantált sikert érnek el alakformálás terén az LPG berendezéseket használók.
Fú Attila, nagyon köszönöm szépen, hogy időt szakítottál rám. Amennyiben az olvasók igénylik, akkor lehet még pár kérdést feltennénk a későbbiek folyamán. Most viszont akkor nem is tartalak fel tovább, mert várnak a gépek. 🙂